Lubomír Novák boduje v Extralize Masters 2015

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 15. 05. 2015

V neděli 26.4.2015 byla tradiční časovkou jednotlivců v Hodkovicích n/M. zahájena letošní celorepubliková soutěž Extraligy  Masters.  Téměř 200 účastníků s obavou vzhlíželo k obloze, kdy začne pršet...Naštěstí počasí vydrželo až do konce závodu. Pěkná sprška  přišla  až před vyhlášením výsledků, ale to už bylo vše  naštěstí  rozhodnuto. CKK  Znojmo reprezentoval v kategorii M60-69 Lubomír Novák. Druhé místo ve „velké“ kategorii znamenalo i vítězství v bodované kat. 65-69. Na začátek sezony slušný výsledek. Hlavně, aby to vydrželo celou  sezonu !  Nutno ještě pochválit pořadatele , Kooperativu Liberec, za organizaci závodu – plně uzavřená trať s vynikajícím povrchem, nenápadně umístěné kontroly na trati, rychlý výsledkový servis a tím i celková pohoda závodu. Troufám si tvrdit, že nebylo nikoho, kdo by si stěžoval. Možná, snad na svůj  výsledek, ale to je každého jeho problém.

V Sezemicích u Pardubic pokračovala  2. a 3. května  EM  časovkou  jednotlivců a nedělním silničním závodem. Oba se jely na stejném 15 km okruhu. Velice nerovný povrch byl zejména v sobotní časovce hodně nepříjemný a udržet rovnou stopu a rytmus byl dost problém. Přesto v kat. 60-69  L. Novák druhý nejlepší čas a tím i vítězství ve své kat. M 65-69.

 

Nedělní  závod  s hromadným startem se jel sice za chladného a větrného počasí , ale hlavně nepršelo. Čtyři okruhy , celkem 60 km v kategorii M 60-69 . Po odjetí dvou závodníků neměla hlavní skupina zájem na jejich dostižení až na dva /Killinger , Novák /kteří ale svou snahu zavčas vzdali a netáhli s sebou celou hlavní skupinu . Takže o třetí místo rozhodl hromadný spurt, kde se vyřádili hlavně ti, které nebylo za celý závod vidět . To se bohužel stává téměř pravidlem. L. Novák celkově desátý  a ve své kat. 4. místo.