ČEZ MTB maraton Třebíč 17.5.2015

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 17. 05. 2015

   Nedělní závody nejsou moc preferované, né každý zvládne závodit v sobotu a hned druhý den znovu. Na zkoušku se zúčastnili naši závodníci maratonku v nedaleké Třebíči a to ČEZ MTB maratonu na 60 nebo 42km. Trasa vedla komplet přírodním parkem Třebíčško a byla oproti loňskému propršenému ročníku vyschlá a rychlá. Blátíčko bylo pak pouze v lesním úseku, kde je ale trvale i v parných letních dnech.....

 .....  Na start dlouhé se postavil pouze Leoš Svoboda, který sobotní závod nedokončil a tak mohl ušetřenou sílu proinvestovat nyní. Dařilo se mu a závod dokončil na krásném, ale nepopulárním 4.místě v kat. mužů 50+, celkově dojel 27-mý.

   Krátkou se rozhodli prověřit Libor Šaroun a Leoš Frecer. Libor trasu zná z minulých ročníků, už zde i zvítězil, ale technický problém na prvním km se spadnutým řetězem jej vyřadil z první skupiny, né však ze závodu. Sice se propadl na chvost pole, ale rychlou opravou a následnou stíhací jízdou si "docvakl" čelo krátké trasy a v druhé polovině již nedal soupeřům šanci a po 42km si dojel pro druhé vítězství v tomto víkendu. Leoš pak zaostal pouze pár minut, dojel celkově na 11.místě.  

Libor Šaroun