Lubomír Novák načasoval vrchol sezóny na Mistrovství Světa 2015 + FOTO

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 08. 09. 2015

Lubomír Novák je sice jediným zástupcem, hájící barvy našeho klubu v silničních disciplínách, výsledky má však excelentní.....

Nejprve Extraliga Masters

Dalšími dvěma závody pokračoval letošní seriál závodů a to časovkou jednotlivců a silničním závodem v Luži na Chrudimsku. Oba závody se jely na téměř stejném okruhu o délce 14 km. Kopcovitý profil a zejména teplota 34°, přispěly k náročnosti obou. Časovka byla navíc „okořeněna“ kilometrovým dojezdem do stoupání na hrubých kostkách, s cílem zakončeným 15% pasáží na nádvoří hradu Košumberk. L. Novák za CKK ve velké kategorii druhé místo a ve své vítězství. Nedělní trať okruhu byla zase pro změnu vylepšena v zatáčkách ve sjezdech posypáním pískem, údajně kvůli tekoucímu asfaltovému povrchu? Přes všechny nástrahy se silniční závod povedl  ještě lépe jako sobotní časovka a výsledkem bylo celkové vítězství i ve velké kategorii !

Následovalo Mistrovství Světa Masters v Rakousku a Lubomír Novák byl opět na stupních vítězů

Od 22. až do 29. srpna proběhlo tradičně v rakouském St. Johannu v Tyrolsku mistrovství Světové Cyklistické Federace Masters , kterého se zúčastnil za Českou republiku mimo jiné i člen CKK Znojmo L. Novák.

Několik stovek účastníků z celého světa a celý týden závodů dokonale prověřil kvalitu všech závodníků ve více jak deseti kategoriích.  Počasí se tentokrát vydařilo a středeční časovka jednotlivců i ostatní závody se jely za pěkného slunečného počasí. Dosažený čas v časovce jednotlivců, za účasti téměř celé světové špičky v kategorii 65-69 , zůstal sice poněkud za možnostmi, ale i přes 15 vteřinovou ztrátu na vítěze to nakonec vyšlo na třetí místo! Takže večer, při slavnostním vyhlášení v St. Johannu -  bronzová medaile a jediná česká vlajka na stožáru za celý týden a jediné medailové  umístění ze všech českých účastníků mistrovství!

Dalším absolvovaným závodem, kterého se L. Novák zúčastnil, byl hned druhý den silniční závod v kategorii 65-69 dlouhý 76 km. Po celou trasu závodu si udržoval přední pozice. Dva kopce, které jsou na trati, jeden na začátku a druhý na desátém kilometru, mají max. stoupání 10% . Na konci prvního stoupání ve druhém okruhu se pole roztrhalo na více skupin a odjela asi dvacetičlenná skupina, ze které ještě přibližně 10 km před cílem ujela trojice, a protože se je nesnažil zbytek skupiny dojet, tak si svůj náskok udržela až do cíle. Poslední možnost co nejlépe uspět a nepřiplést se na cílové rovince do pádu, které jsou zde dost časté, byla asi dva km před cílem. Bohužel sólový únik  nevyšel a skončil po náhlém zdravotním problému a tak to nakonec stačilo  jen na 15. místo.

FOTO 1       FOTO 2

Toto mistrovství bylo pro L. Nováka završením letošní ,opět úspěšné, cyklistické sezony. Zbývá již odjet pouze dva extraligové závody.