KPŽ BurčákTour Znojmo 10.9.2016 FOTO + VIDEO

Autor: Libor Šaroun <(at)>, Téma: Informace, Vydáno dne: 11. 09. 2016

     Třetí pokračování znojemského závodu KPŽ BurčákTour se konalo tuto sobotu a i pro tentokrát našlo zázemí v areálu Louckého kláštera. CKK se na akci podílel pořadatelskou silou a samozřejmě i početným zastoupením v poli závodníků....Cca 800 bikerů se vydalo na delší, 57km trasu, mezi nimi i Jarmila Svobodová, která si závod užila na max a v závodě vybojovala neoblíbené "brambory". Nejpestřejším zážitkem byl sjezd celého balíku Vídeňskou třídou a první špunt hned při vjezdu do terénu. Pak už jela své maximum a v poli se neztratila.

Hodinku po dlouhé se z areálu kláštera vydal na trasu i druhý balík, 900 bikerů vynechalo úvodní sjezd z centra a o to rychleji se vrhl do své,32km dlouhé tratě. Zde se chtěli ukázat i zástupci CKK. Nevýhodou byl start až z druhé a třetí vlny, někteří stáli ještě dál. 

Ihned po startovním výstřelu se i přes pole bikerů před nimi do čela probojoval Michal Navrkal a Libor Šaroun, vyhli se tak špuntu při nájezdu do terénu a v čelní skupině se snažili udržet co nejdéle. Tempo závodu zatím tvořili junioři z Kooperativy a ze "Spořky", kluci chystali útok na později. První za to vzal Libor, rozdělil pole do dvou menších a když zůstala na špici jen čtveřice bikerů a každý z jiné kategorie,tzn.každý měl svou kategorii "v kapse" došlo na taktizování a boj o celkové vítězství. Spurt už od sedlešovického mostu, doslova průlet kolem plovárny a nástup do kopečku kolem zdi zajistil příjezd do cílové rovinky Liborovi na prvním místě i v absolutním pořadí a průjezd si tak užil s rukama nad hlavou. Další super výsledek zajel Michal, který v druhé skupině nastoupil ostatním soupeřům z kategorie a krásným spurtem si v cílové rovince zajistil 3.místo v kategorii M40+ a 11.místo celkově. Závěr sezóny tak zastihl tuto dvojici ve výborné formě.

Ostaním z dospělých to na bednu nestačilo, Michala Navrkalová byla v cíli 5 v kat/85abs, , LeošFrecer 14kat/49, Leoš Svoboda 16kat/54, Jirka Forman 17kat/58kat. Nikča Navrkalová 11kat/164abs.

Celkové výsledky: ZDE

Fotografie převážně ze zázemí závodu: ZDE

Video ze startu - trasa B   trasa C