Klidová zóna – zábava pro celou rodinu 16. - 17. 9. 2016

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 14. 09. 2016

Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo v době Znojemského historického vinobraní nabízí několik aktivit v klidové zóně mezi budovou Sokola Znojmo a sportovní halou na ulici F. J. Curie... Přístup do areálu je možný z ulice Sokolská, Havlíčkova nebo přes Horní park od plaveckého bazénu z náměstí Svobody nebo Komenského kolem atletického stadionu. Zábavný program pro celou rodinu začíná v pátek 16. září v 13.00 hodin a v sobotu 17. září od 9.00 hodin. V těchto dnech budou atrakce přístupny přibližně do 20.00 hodin. Děti se mohou těšit na několik druhů šlapacích kár, koloběžek, trojkolek, trampolíny, skákací hrad, výtvarnou dílnu a nejmenším poslouží dětský koutek v budově.

Dětský dopravní koutek pro předškoláky a prvňáčky: Pro zájemce z řad starších dětí jsou připraveny testy a znalostní kviz dopravních značek. Úspěšní školáci i předškoláci obdrží malou odměnu. Rodiče mají možnost v informačním stánku vyzkoušet elektrokola, získat tipy na výlety v našem regionu, mapové podklady a různé informační letáky. Doprovod malých návštěvníků uvítá v klidu pozorovat děti při jejich dovádění a přitom se občerstvit a posedět v přilehlé venkovní restauraci. Bowling a dětský koutek bude po celou dobu v provozu. V letošním roce program zóny opět doplní Ivan Křivánek s „flotilou“ dřevěných kol a dvě budou určeny k jízdě pro dětské návštěvníky. Martin Zehnal představí několik cyklistických kuriozit a odvážnější si mohou některé exponáty vyzkoušet. Méně zdatné cyklisty čeká výstava kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tématikou od Milana Kocmánka. Nově nabízíme cyklistům bezplatnou úschovu kol každý den do 22.00 hodin. Cykloturisté v klidu a bez obavy o své bicykly mohou využít bohatého programu v celém městě. Vstup do jediné klidové zóny s programem není podmíněn vstupenkou na vinobraní.

Podrobněji se můžete s programem seznámit prostřednictvím materiálu Programový průvodce s mapou, který je k dispozici v informačních centrech a u vstupních bran do centra města.

Plakát ZDE