Závody horských kol „Velká cena města Znojma“ 3. 6. 2018

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 27. 05. 2018

24. ročník jednoho z nejstarších závodů horských kol v České republice bude odstartován v neděli 3. června. Závod horských kol „Velká cena města Znojma“ bude opět patřit malým i velkým cyklistům.   

VÝSLEDKY   FOTO  FOTO_2Prezentace závodníků od 8.00 hodin v dolním sále Znojemské Besedy. Stejně jako v minulých letech bude podstatná část tratě u kategorií dospělých závodníků vedena starým městem a dvakrát během jednoho kola přejedou závodníci přes řeku Dyji. Při jednom stoupání pojedou na Kraví horu a přibližně v polovině zahrádkářské kolonie odbočí na asfaltovou cestu k mostu u přehrady a Karolíninými sady vystoupají k Mikulášskému kostelu.

Divácky nejzajímavější část tratě se nachází při výjezdu u studánky po přejezdu mostu pro pěší a pří výjezdu Karolíninými sady. Diváci tak mohou opět sledovat závodníky z bezprostřední blízkosti na technicky a fyzicky nejnáročnější části tratí. Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost a dětské kategorie. Nejmenší děti  v kategorii „Odrážedla“ odstartují z prostřední části ulice Velká Mikulášská směrem na Masarykovo náměstí v 9.30 hodin.

Další kategorie startují postupně vždy po příjezdu předchozích závodníků do cíle. Tento závod je zařazen do seriálu akcí VZP CUP 2018 jako 4. akce. Malý závodníci sbírají body z jednotlivých závodů, které jim pomohou například k získání různých cen od partnerů seriálu. Odměnu získávají závodníci nejen na stupních vítězů, ale i další již bez rozlišení pořadí. Trať pro nejmenší děti je na Masarykově náměstí a pro další děti vede starým městem. Vyhlášení výsledků dětských kategorií v 10.45 hodin. Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na poháry, ostatní potěší pamětní medaile, sladkosti a odměny od podporujících subjektů. V 11.00 hodin startuje hlavní závod na velkém okruhu. Závodníci jsou rozděleni do několika kategorií s určitým počtem kol. Nejdéle budou kroužit po náročném okruhu MUŽI – elite, které čeká sedm okruhů s celkovým převýšením přes jeden kilometr a pro vítěze finanční prémie. Letošní doprovodný program doplní nejen prezentace vozů Škoda prostřednictvím Autodružstva Znojmo. Dále se všichni mohou těšit na cyklistické kuriozity, které přiveze Martin Zehnal. Mnohé z nich bude možné i vyzkoušet. Návštěvníci závodů získají informace jak mohou podpořit projekt Kola pro Afriku, které doplníme o výstavu repasovaných kol zhotovených pro Znojemskou Besedu, Znovín Znojmo a Vodárenskou akciovou společnost. Pro vysílené závodníky a další cyklisty bude připraveno originální posezení zhotovené z nepoužívaných cyklistických komponentů a to vše v barvách Kola pro Afriku jako netradiční upoutávka.

Závody horských kol a celý seriál  Znojemský VZP CUP 2018 je možné pořádat díky významné podpoře města Znojma, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a dalším dlouholetým partnerům.

 PROPOZICE       PLAKÁT + MAPKA ZÁVODU