Májová vyjížďka 1. 5. 2019

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 13. 04. 2019

Tradiční zahájení cyklistické sezóny se v letošním roce uskuteční ve středu 1. května. Sraz cyklistů  od 9.00 do 9.30 hodin u prodejny Cyklo Kučera na ul. Kovářská....

FOTO...po naplnění prostoru a s ohledem k bezpečnosti následně na cyklostezce vedoucí přes Komenského náměstí u bývalé Nové Lékárny. Cyklistická kolona vyjíždí na spanilou jízdu městem. Připraveny jsou minimálně tři trasy. Rozdělení do několika skupin s průvodcem se uskuteční po spanilé jízdě na Horním náměstí.

Účastníci jednotlivých tras a zájemci z řad dětí o zařazení do seriálu závodů horských kol Znojemský VZP CUP se na závěr sjedou v Podmolí „Hospůdka u rybníka“. Toto zařízení je vybaveno materiálem pro základní opravu kol a pro ošetření cyklistů v projektu „Místa technické a první pomoci“ SELF SERVICE, který spolek Cyklo klub Znojmo provozuje od roku 2003 a v letošním roce bude k bezplatnému využití připraveno 30 kontaktních bodů v celém regionu Znojemska.

Symbolické otevření specializovaného centra pro cyklisty na nové adrese ve středu 1.5.

Ve stejný den kdy se uskuteční 27. ročník Májové vyjížďky bude na nové adrese otevřeno zařízení speciálně pro cyklisty. 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací se stěhuje na novou adresu do skladového areálu Znovínu Znojmo a.s. Centrum se nachází cca 25m od vstupu do plovárny Znojmo na ulici Melkusova. Ve středu 1. května – v den „otevřených dveří“ je připraven program pro velké i malé cyklisty. Podívat se na zajímavé nové prostory v kterých se netradičně uplatní  již nevyužívaná technologie pro uskladnění vína můžete od 10.00 do 19.00 hodin. Vyzkoušet můžete několik druhů elektrokol, koloběžek, netradiční kola - cyklokuriozity a získat aktuální informace o cykloturistických možnostech v regionu. Pro děti jsou připraveny šlapací káry, trojkolky, koloběžky, malovací kolo, nafukovací hrad a další atrakce. Po celou dobu můžete ochutnat domácí polévky, limonády, štrúdl a bábovku.