Závody horských kol „Velká cena města Znojma“ 26. 5. 2019

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 18. 05. 2019

25. ročník jednoho z nejstarších závodů horských kol v České republice bude odstartován v neděli 26. června. Závod horských kol „Velká cena města Znojma“ bude opět patřit malým i velkým cyklistům....

PLAKÁT        PROPOZICE        VÝSLEDKY        FOTO    FOTO_2Prezentace závodníků od 8.00 hodin v dolním sále Znojemské Besedy. Ukončení registrace 30 minut před startem příslušné kategorie. Stejně jako v minulých letech bude podstatná část tratě u kategorií dospělých závodníků vedena starým městem a dvakrát během jednoho kola přejedou závodníci přes řeku Dyji. Při jednom stoupání pojedou na Kraví horu a přibližně v polovině zahrádkářské kolonie odbočí na asfaltovou cestu k mostu u přehrady a Karolíninými sady vystoupají k Mikulášskému kostelu.

Divácky nejzajímavější část tratě se nachází při výjezdu u studánky po přejezdu mostu pro pěší a pří výjezdu Karolíninými sady. Diváci tak mohou opět sledovat závodníky z bezprostřední blízkosti na technicky a fyzicky nejnáročnější části tratí. Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost a dětské kategorie. Nejmenší děti v kategorii „Odrážedla“ odstartují z dolní části Masarykova náměstí v místě startovací brány v 9.30 hodin.

Další kategorie startují postupně vždy po příjezdu předchozích závodníků do cíle. Tento závod je zařazen do seriálu akcí VZP CUP 2019 jako 4. akce. Malý závodníci sbírají body z jednotlivých závodů, které jim pomohou například k získání různých cen od partnerů seriálu. Odměnu získávají závodníci nejen na stupních vítězů, ale i další již bez rozlišení pořadí. Trať pro nejmenší děti je na Masarykově náměstí a pro větší vede starým městem. Vyhlášení výsledků dětských kategorií v 10.45 hodin.

V 11.00 hodin startuje hlavní závod na velkém okruhu. Závodníci jsou rozděleni do několika kategorií s určitým počtem kol. Nejdéle budou kroužit po náročném okruhu MUŽI – Elite, které čeká sedm okruhů s celkovým převýšením přes jeden kilometr a pro vítěze finanční prémie. Letošní doprovodný program doplní nejen prezentace vozů Škoda prostřednictvím Autodružstva Znojmo. Návštěvníci závodů získají informace, jak mohou podpořit projekt Kola pro Afriku, které doplníme o výstavu repasovaných kol zhotovených pro Znojemskou Besedu, Znovín Znojmo a Vodárenskou akciovou společnost. Pro vysílené závodníky a další cyklisty bude připraveno originální posezení zhotovené z nepoužívaných cyklistických komponentů, a to vše v barvách Kola pro Afriku.

Závody horských kol a celý seriál Znojemský VZP CUP 2019 je možné pořádat díky významné podpoře Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a dalším dlouholetým partnerům.

Dopravní uzávěra

Upozorňujeme řidiče na úplnou uzávěru v termínu neděle 26. 5. od 9.00 hodin především na Masarykově náměstí, ul. Velká Mikulášská a Mikulášské náměstí a od 10.30 hodin do cca 13.30 hodin i na celé trati. Omezení se týká především vjezdu do zahrádkářské kolonie přes ulice Koželužská a Pod Kraví horou. Omlouváme se případné problémy. Podrobnější informace o celém závodu a mapu trasy na které se závod uskuteční najdete www.cykloklubznojmo.cz

Výluka turistického vláčku.

V souvislosti s pořádáním závodu horských kol v neděli 26. 5. 2019 upozorňujeme zájemce o jízdu turistického vláčku, že v termínu odjezdu vláčku z Louckého kláštera v 10.45 a 12.30 budou tyto spoje z bezpečnostních důvodů zrušeny. Ostatní spoje bez omezení.