Májová vyjížďka 2020 - poprvé jinak

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 23. 04. 2020

Od roku 1990 se scházejí cyklisté ze Znojma a okolí 1. května na tradiční Májové vyjížďce.   Vydaří-li se počasí, nebývá výjimkou účast i kolem 200 cyklistů...V souvislosti s aktuálně vyhlášenými opatřeními a omezeními vlády ČR souvisejících s celosvětovou pandemií viru COVID-19 dochází k podstatným změnám.

Není možné se z důvodu respektování nařízení vlády sejít na tradičním místě srazu na Kovářské ulici ve Znojmě a jet společně na kontrolní cílové místo. Na základě povolených aktivit se však této akce můžeme zúčastnit alespoň symbolicky. Co to znamená?

-        Na kole lze do přírody vyjet maximálně ve dvou (v případě rodinných příslušníků žijících v jedné domácnosti i ve větším počtu). Od 27.4. zvýšeno na 10 osob

-        V obydlených prostorách a místech s výskytem více osob (typicky, než se z města dostanete do přírody) je nutné mít nasazenu roušku, jakmile se ocitnete sami v přírodě, lze ji sejmout.  

-        Projet si můžete libovolnou trasu a symbolicky tak zahájit cyklistickou sezónu

-        Z dobře informovaných zdrojů víme, že bude v tento den v Podmolí v Hospůdce u Rybníka otevřeno výdejní okénko, kde bude možno se v souladu s respektováním všech nařízení občerstvit.

Všem přejeme hlavně hodně zdraví a výdrž překonat současnou pro všechny z nás nelehkou situaci. Jakmile to bude možné, společné akce a závody znovu s velkou chutí rozjedeme a společně se budeme těšit z obnovených sportovních aktivit.