Hurá škola!! Hurá na kola!! 4. - 6. 9. 2020

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 29. 08. 2020

První školní den se nezadržitelně blíží a s ním přichází i zvýšený pohyb dětí v blízkosti škol. Rodiče a řidiči musí dbát zvýšené opatrnosti a děti čeká změna v denním programu. Nejen při jízdě do školy můžete využít kolo nebo koloběžku. Září a většinou i říjen jsou ideální měsíce na výlety do podzimní přírody.....Spolek Cyklo klub Znojmo připravil na celý víkend i pátek  preventivně bezpečnostní akci s názvem Hurá škola!! Hurá na kola!! V infocentru na ul. Melkusova 3053 (cca 25 m od vstupu na plovárnu Louka) připravujeme pro bezpečný návrat dětí do školních lavic zábavný program s cílem upozornit na správný pohyb na kole, pěšky a dalších dopravních prostředcích. Bohatý program můžete využít od 4. do 6. 9. od 9.00 do 19.00 hodin. Aktivity jsou vhodné pro děti předškolního věku a pro děti prvního a druhého stupně.

Děti se mohou těšit na šlapací káry, trojkolky a koloběžky. Základní znalosti správného pohybu v dopravě prověříme prostřednictvím několika testů a kvízů. Menší děti využijí pastelky pro svojí představu o dopravě v našem městě. Cyklistům prohlédneme kola a vydáme Bezpečnostní certifikát o technickém stavu byciklu. Kontrolou projde i cyklistická přilba a její funkčnost. Odměnou pro všechny budou drobné doplňky školní výbavy a reflexní prvky vhodné na školní brašny a kola. Výtvarně nadané děti potěší „Malovací kolo“ prostřednictvím tohoto unikátního kola získá každý svůj originální obrázek. Tisíce kostiček čeká ve velké herně od firmy SEVA na malé i velké stavitele. Autodráhu na vlastní pohon poskytla společnost EFKO, která zároveň nabídne Igráčky s rouškou v rámci charitativního projektu.

Rodiče potěší soubor kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tématikou. Mohou vyzkoušet jízdu na elektrokole a projet se na nových modelech koloběžek. Cyklistické kuriozity od Martina Zehnala ocení především tatínkové a maminky si zatím mohou prohlédnout širokou nabídku originálních cyklistických dárků a upomínkových předmětů. Program doplní výstava dřevěných kol ze sbírky Ivana Křivánka.

Zdravé občerstvení pro malé i velké od místních pěstitelů a výrobců s posezením připraveno.

PLAKÁT AKCE


Vstupné na všechny aktivity dobrovolné. V případě nepříznivého počasí může být program částečně omezen.