Tour de Burčák 19. 9. 2020

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 13. 09. 2020

Spolek Cyklo klub Znojmo a Nadace Partnerství pořádají letos již 9. ročník akce Tour de burčák...akce je určena pro pěší a cyklisty (pro cyklisty okruh 47 a 31 km – pro pěší 16 km), kteří rádi obdivují krásy přírody a kvalitní víno a burčák od místních vinařů. V loňském roce se této akce účastnilo 1 900 cyklistů a pěších turistů.

Prezentace a možnost získat další informace k jednotlivým trasám bude v Louckém klášteru v sobotu 19. 9. od 9. do 11.00 hodin. Ukončení akce spojené s losováním cen na stejném místě v 17.00 hodin. Podrobnější informace v předstihu na www.stezky.cz,

PLAKÁT

Stejně jako v minulých letech i v letošním ročníku připravil spolek Cyklo klub Znojmo bohatý doprovodný program. V prostoru u skladové haly Znovínu Znojmo a.s. (cca 150 m od místa prezentace a 25 m od vstupu na koupaliště Louka). Hned ráno od 9.00 si mohou účastníci akce vyzkoušet různé cyklistické kuriozity, prohlédnou výstavu kreslených vtipů s vinařskou a cyklistickou tématikou. Užít si jízdu na dřevěném kole a seznámit se s prapředkem všech jízdních kol. Občerstvení bude kompletně připraveno od místních pěstitelů a výrobců (sýry, uzeniny, pečivo, perník a další pochutiny). Ochutnáte pravé Znojemské okurky od místních firem. O doplňkový pitný režim se postará Znojemský městský pivovar. Řidičům, abstinentům a nezletilým nabídneme mošty z produkce Pomony Těšetice.

V provozu bude i 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR, které poskytne všem zájemcům informace o možnostech cykloturistiky v regionu a mapové podklady Znojemska i příhraniční oblasti Rakouska. Tato akce je zařazena do razítkovací soutěže – Znojemský cykloturistický cestovní pas.

V případě, že máte zájem se na jednu ze tří tras vydat na koloběžce, elektrokoloběžce, kole nebo na na elektrokole můžete si rezervovat dopravní prostředky ideálně do středy 16. 9. na e-mail: cykloklubznojmo@seznam.cz nebo tel. 608 736 135.