VZP CUP 2021 - 4. akce 9. června Mašovice

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 02. 06. 2021

Další v pořadí 4. akce Znojemského VZP CUP 2021 se uskuteční ve středu 9. 6. na pumptrackovém hřišti v Mašovicích. Sraz účastníků na hřišti v Mašovicích v 16:00 hod. Za účast budou do celkového seriálu připsány všem přítomným 3 body. Akce slouží zejména k seznámení s tímto specializovaným typem hřiště, vhodného jak pro jízdu na kole, tak na koloběžce. 

Hřiště se nachází na konci obce Mašovice směrem na Podmolí (vedle místního hřbitova): 

GPS souřadnice: 48.8556000N, 15.9718800E

V letošním ročníku poprvé zařazujeme do seriálu „ Znojemský VZP CUP 2021“ novou akci, která se věnuje dnes velice populární cyklistické disciplíně PUMP. Závodník na připravené dráze využívá své energie, kterou vytváří synchronizovaným pohybem celého těla. Nejvíce do pohybu zapojuje ruce a nohy. Pro tuto aktivitu využijeme nově vybudovanou dráhu v areálu PUMP Parku v Mašovicích. Dráha se nachází u zemědělského družstva při výjezdu z obce směrem na Podmolí. Z důvodů poměrné velké náročnosti na techniku při jízdě je tento závod vložen do celého seriálu, ale nebude bodován jako klasický závod. Účastník – závodník může získat max. 3 body za účast. Doporučujeme určitý nácvik průjezdu tratě předem.

Na místě následně předvedeme vzorový průjezd tratě při kterém  je nutné používat pouze svojí energii prostřednictvím pohybu těla a bez využití klasického šlapání.  Samostatné vyhodnocení tohoto prvního závodu uskutečníme po závodu. Organizovaně je možné trénovat od 15.00 hodin a samotné jízdy jednotlivců zahájíme v 16.00 hodin. Těšíme se na všechny cyklisty – závodníky, kteří mají zájem si prověřit své dovednosti při ovládání kola ve středu 9. 6. 2021.

Další závod v seriálu Znojemský VZP CUP 2021 se uskuteční na podobné trati v Chvalovicích ve středu 16. 6. 2021.