Hurá škola!! Hurá na kola!! 3. - 5. 9. 2021

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 30. 08. 2021

Spolek Cyklo klub Znojmo připravil na celý víkend i pátek  preventivně bezpečnostní akci s názvem Hurá škola!! Hurá na kola!! V skladovém areálu Znovínu Znojmo a.s. ul. Melkusova 3053/43 (cca 25 m od vstupu na plovárnu Louka) připravujeme pro bezpečný návrat dětí do školních lavic zábavný program s cílem upozornit na správný pohyb na kole, pěšky a dalších dopravních prostředcích...Bohatý program můžete využít od 3. do 5. 9. od 9.00 do 19.00 hodin. Aktivity jsou vhodné pro děti předškolního věku a pro děti prvního a druhého stupně.

Děti se mohou těšit na šlapací káry, trojkolky a koloběžky. Základní znalosti správného pohybu v dopravě prověříme prostřednictvím několika testů a kvízů. Menší děti využijí pastelky pro svojí představu o dopravě v našem městě nebo využijí pískoviště. Cyklistům prohlédneme kola a vydáme Bezpečnostní certifikát o technickém stavu bicyklu. Kontrolou projde i cyklistická přilba a její funkčnost. Odměnou pro všechny budou drobné doplňky školní výbavy a reflexní prvky vhodné na školní brašny a kola. Výtvarně nadané děti potěší „Malovací kolo“ prostřednictvím tohoto unikátního kola získá každý svůj originální obrázek. Tisíce kostiček čeká ve velké herně od firmy SEVA na malé i velké stavitele. S figurkou Igráček a doplňky v podobě různých vozidel můžete prožít nespočet zážitků.

Rodiče potěší soubor kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tématikou. Mohou vyzkoušet jízdu na elektrokole a projet se na nových modelech koloběžek. Cyklistické kuriozity od Martina Zehnala ocení především tatínkové a maminky si zatím mohou prohlédnout širokou nabídku originálních cyklistických dárků a upomínkových předmětů. Program doplní výstava dřevěných kol ze sbírky Ivana Křivánka. V prostoru je i prezentace s ukázkou různých prvků využitelné jako mobiliář na cyklostezkách a cyklotrasách. Oddychová zóna je vybavena velkým lehátkem. Informační centrum poskytne mapové podklady pro cykloturistiku v celém regionu.

Zdravé občerstvení pro malé i velké od místních pěstitelů a výrobců s posezením připraveno.

Vstupné na všechny aktivity dobrovolné. V případě nepříznivého počasí může být program částečně omezen