Tour de burčák 18. 9. 2021

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 12. 09. 2021

Spolek Cyklo klub Znojmo, Nadace Partnerství a místní vinaři pořádají letos již 10. ročník akce Tour de burčák, která je určena pro pěší a cyklisty (pro cyklisty okruh 46 a 30 km – pro pěší 15 km), kteří rádi obdivují krásy přírody a kvalitní víno a burčák od místních vinařů... V loňském roce se této akce účastnilo přes 1 700 cyklistů a pěších turistů.

Prezentace a možnost získat další informace k jednotlivým trasám bude v Louckém klášteru v sobotu 18. 9. od 9. do 11.00 hodin. Ukončení akce spojené s losováním cen na stejném místě v 17.00 hodin. Podrobnější informace v předstihu na www.stezky.cz,

 

Stejně jako v minulých letech i v letošním ročníku připravil spolek Cyklo klub Znojmo bohatý doprovodný program. V prostoru u skladové haly Znovínu Znojmo a.s. (cca 150 m od místa prezentace a 25 m od vstupu na koupaliště Louka). Hned ráno od 9.00 si mohou účastníci akce vyzkoušet různé cyklistické kuriozity, prohlédnou výstavu kreslených vtipů s vinařskou a cyklistickou tématikou. Užít si jízdu na dřevěném kole a seznámit se s prapředkem všech jízdních kol. První servisní stojan na jednoduché seřízení a opravy kol bude v pohotovosti. Občerstvení kompletně připravujeme  od místních pěstitelů a výrobců (guláš, sýry, uzeniny, pečivo, perník a další pochutiny). Ochutnáte pravé Znojemské okurky od místních firem. O doplňkový pitný režim se postará Znojemský městský pivovar a mini pivovar Dráteník z Únanova. Řidičům, abstinentům a nezletilým nabídneme mošty z produkce Pomony Těšetice. Po návratu z jednotlivých tras můžete využít samoobslužný mycí box pro jízdní kola a relaxační zónu pro unavené cyklisty.Komu sportovní aktivita nestačila může pokračovat na venkovních posilovacích strojích.

V provozu bude i 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR, které poskytne všem zájemcům informace o možnostech cykloturistiky v regionu a mapové podklady Znojemska  i příhraniční oblasti Rakouska.

V případě, že máte zájem se na  jednu ze tří  tras vydat na koloběžce, kole nebo na  elektrokole můžete si rezervovat dopravní prostředky ideálně do středy 15. 9. na e-mail: cykloklubznojmo@seznam.cz nebo tel. 608 736 135.