Příměstský cyklotábor II. turnus 22. - 26. 8. 2022

Autor: Luděk Jelínek <jelinekludek(at)gmail.com>, Téma: Informace, Vydáno dne: 22. 07. 2022

2. turnus příměstského cyklotábora - počasí není malým cyklistům nakloněno - vzhledem k aktuální meteorologické situaci se ruší i druhý den, podle aktuální předpovědi bude tábor zahájen ve středu 24. 8. - bližší info poskytne Čestmír Vala 608 736 135... reportáž a foto po rozkliknutí článkuTen kdo si myslel, že se na II. turnusu nedočká reportáže a fotografií, tak se letos zmýlil a tady to je:

Pondělí 22. 8. - celodenní vytrvalý déšť  - počasí malým cyklistům nepřeje, tábor se pro tento den ruší

Úterý 23. 8. déšť pokračoval až do odpoledních hodin - stejný scénář jako předchozí den

Středa 24. 8. - konečně se může vyrazit.

Sraz ráno na kraji Horního parku, poučení účastníků "zájezdu" a po cyklostezce středním a spodním parkem hurá na Tovární ulici, kde proběhla návštěva Znojemských strojíren, kde se vyrábí spousta zajímavých součástek, které jsou použity např. i v letadle Airbus 380. Následoval krátný přesun na ulici Uhelná, kde byla neméně zajímavá návštěva betonárky, které šéfuje bývalý reprezentant ve sjezdu na horských kolech Karel Pavlíček. Nikdo se neztratil, nikam nespadl a všichni tak mohli vyjet na cyklostezku do Dobšic, kde si každý zkusil odhad vzdálenosti a protože čas se zastavit nedá, následoval přesun na oběd do restaurace Eden, kde byly připraveny šunkafleky s rajčatovým salátem. Po obědě se všichni vydali podél řeky Dyje přes stejnojmenou vesnici směrem Tasovice a Hodonice. Po cestě padaly řetězy i některé děti, ale vše se obešlo bez krve a zlomenin, takže ve zpravodajství bulvárních plátků se o této cestě psát nebude..... cíl byl u vlakového nádraží v Hodonicích, kde bylo v loňském roce vybudováno naprosto skvěle vybavené dětské dopravní hřiště se zázemím, které jim mohou děti z mnohem většího Znojma jen závidět (i když s blížícími se zářijovými volbami si na dopravní hřiště vedení města opět "vzpomnělo" a už po několikáté jej zařadili do svého volebního programu). Na dopravním hřišti si děti zajezdili nejen na kolech, ale i na cyklistických kuriozitách a na replice draisiny barona von Draise z roku 1817  - předchůdce kola. Také se naučili odbočovat doleva - pro některé zcela nový zážitek :-) Na závěr následoval přesun vlakem do Znojma...... takže zítra plavky, jede se směr Bantice, kde je přírodní bio koupaliště.

Čtvrtek 25. 8. - další konečně slunečný den, takže žádné zdržování a přes meteorologickou stanici nad Kuchařovicemi (kde zkonzumovali dopolední svačinku) zamířili lesem kolem golfového hřiště do Těšetic. Tam si chvíli pohráli na místním hřišti a potom následoval oběd - brambory a smažený plátek masa se sýrem a šunkou /dle popisu pravděpodobně variace místní jídelny na francouzský Cordon Bleu/ doplněné o mrkvový salát. Hned po jídle krátký přesun polní cestou na biokoupaliště v Banticích. Takový krásný slunečný den a na koupališti bylo při příjezdu 0 účastníků.....děti se pak lépe hlídají....zaplavali si, využili všechny místní vodní atrakce (1 skluzavka), zahráli si hry, občerstvili se, stihli si zranit 1 malíček a 1 koleno a museli se pomalu vydat směrem ke Znojmu. Slabší kousky posbíral Čestmír postupně do auta, ti silnější a zkušenější dorazili spokojení na místo srazu k bývalé Nové lékárně. Fotky doplněny do včerejší galerie.

Pátek 26. 8. - poslední den, sluníčko od rána krásně svítí, takže vyrážíme. Kolem řeky do Nového Šaldorfa, zadem kolem polního letiště, z kopce dolů, potom hned zase nahoru, jedna zatáčka ve vinici, druhá zatáčka, sjezdík k potoku Daníž, zatáčíme vlevo a už jsme na dětském hřišti ve Chvalovicích. Vyzkoušet všechny prolézačky, pumptrackovou dráhu, kterou mají už ve všech okolních obcích kromě Znojma, ale brzy budou ty volby, tak si zase třeba některý z uchazečů opět vzpomene, co slíbili minule :-(   Nasvačit a míříme na hraniční přechod Hatě do zábavného dětského centra Kinderwelt. Každý dostal svůj příděl 10 žetonů a hurá na atrakce... k obědu tentokrát něco dobrého a zdravého (ne, to vlastně nejde dohromady), takže pouze dobrého - hamburger s Coca-Colou....a následoval cyklopřesun na koupaliště ve Vrbovci. Tady bylo koupání, skákání, ježdění na skluzavce a tentokrát zdravá ovocná svačinka. No a kvůli času byl domluven nazpět mikrobus, který děti dovezl na místo ukončení tábora. Střílely se špunty, rozdávaly upomínkové certifikáty a ceny ..... a všichni si to i v tom zkráceném režimu užili. Takže buď za rok, nebo mnohem dříve na některé z námi pořádaných akcí.
 

FOTO