FOX GALAXY MARATON Prachatice

Už v půlce května máme za sebou, troufám si říci, nejlepší trať v celé Galaxy sérii. Proč tvrdím, že nejlepší?

• Je jednoznačně nejlépe značená.
  • Ačkoliv jde o pravou MTB trasu s 1600 m převýšení na 63 km, je navržená tak, že se na ní netvoří špunty a téměř nikde není problém předjet.
  • Díky poměrně lehkým půdám, štěrku, případně pevným cestám nemá sklon k rozblemtání. Není přecpaná kořeny a kamením. Tam skutečně můžete jet dle toho, na co fyzicky máte.
  • Nikdo vás na posledním kilometru před cílem netahá po šutrech do 200 metrového kopce. Naopak máte ve finále podstrojen krásný několikakilometrový bezproblémový sjezd. Poslední kilometr dokonce valíte dolů po silnici - nádhera.
  • Maraton vede krásnou šumavskou krajinou. Hodně cest ve smrkových lesích plných borůvčí a na jaře louky plné rozkvetlých pampelišek.

Oproti Mnichovicím zde konečně nebyly finanční prémie. Tím pádem se dal zajet rozumný bodovaný výsledek. Výborný čas zajel Martin Vojtěch, když mu 3. místo na bedně uniklo o 17 sekund. Na absolutního vítěze závodu ztrácí jen 6:38 s. Prostě už se většinu závodu dokáže držet vedoucí skupiny. Skvěle zajel i Jiří Rechtík, když porazil Libora i Romana. Nicméně - Liborovi se dnes jelo velmi dobře. Krom toho dnes nepíchal, netrhal řetězy, atd... Výsledek se dostavil: 2:41:25. O 1,5 minuty rychlejší než Roman. Roman byl ve své kategorii čtvrtý. Následuji s bezmála 15-ti minutovým odstupem za Romanem.

Nezachránil mě ani týden přikrmování hořčíkem a 2 ampule MagnesLife přímo během závodu. Na posledních několika kilometrech před závěrečným klesáním se stalo přesně to, čeho jsem se obával: Najednou během výjezdu náběh na křeč do stehen. K vzteku. Síly jsou, chci jet, ale zabrat pořádně, tak se po pár sekundách svíjím u cesty. Takto se mohu jen dívat, jak mě ostatní snadno předjíždí. Po sloučení dlouhé a krátké tratě vidím před sebou Milana Krutiše. Sleduju ho snad po 10 km ze stometrové vzdálenosti a nemám šanci ho dohnat. Tím spíš ne, že Milan mě zmerčil a jede z kopce jak blázen. Já to jako blázen pouštím za ním. Jakmile se dostane na silnici, může konečně pořádně zabrat do pedálů a zdrhnout.

Samozřejmě nesmím zapomenout na krátkou trať. Ta dnes byla tou důležitou. Za juniorky ji jela Michaela Jordánová a vybojovala krásné třetí místo. Neztratil se zde ani Pavel Jordán (za CKK zde byl třetím člověkem se 4. místem v kategorii), či pátá Eva Fuxová.