ORLÍK TOUR ČS 2008

Největší seriál maratónů v Evropě - Kolo pro život - odstartoval 10. května závodem na Orlíku. Ten se jel současně jako první závod Českého poháru v ½ maratonu.

Takže o kvalitní a početné startovní pole nebylo nouze.
Náš klub opět zastupovala rodina Šrůtkova se svými bikery a ti nejmladší se vedli výborně.

Před startem hlavního závodu proběhly dětské závody v rámci seriálu KPŽ, kterých se zúčastnilo bezmála sto dětí. Ve startovním poli čítající přes 30 nejmladších závodníků do šesti let si dojel náš Jiří Šrůtka pro 3. místo. Jeho jedenáctiletá sestra Natálie Šrůtková, která startovala v kategorii dívek do 14-ti let, si po 30 minutách rovněž dojela pro velmi pěkné 3. místo.

Hlavní závod měřil 52 kilometrů a byl díky pořádným porcím bahna a převýšení 1300 metrů hodně náročný. Trasa vedla údolím Orlické přehrady stylem nahoru a dolu.

Ve dvanáct hodin padnul pomyslný startovní výstřel a masa takřka devíti set chrtů se rozjela po zaváděcí asfaltové silničce do terénu, který byl po předchozích deštích místy v dosti zuboženém stavu. Při průjezdu cílovou branou do druhého okruhu to vypadalo spíše na příjezd zemědělců z řepné kampaně než na bikový závod. Spousty bahna a hlubokých kaluží na trati způsobilo mnoho technických potíží, výjimkou nebyly prasklé řetězy či defekty nohou u těch, kterým se bahenní lázeň zajídala.

Přesto se špička závodu, která se v jeho průběhu v podstatě nerozpojila, dostala s časem pod dvě hodiny, což zasluhuje ve stávajících podmínkách velký respekt.

Po 1:58:04 protnul jako první cílovou metu padesátikilometrového závodu Jan Hruška (Cyklotrenink.com) o sedm vteřin před Tomášem Vokrouhlíkem (Factor Bike Team), o další tři vteřiny zpět zůstal Pavel Zerzan (Česká spořitelna MTB).

Na našem jediném zástupci byla znát únava ze čtvrtečních závodů a trať se mu ke konci dost zajídala. Přesto se v davu ze zadních řad Jiří Šrůtka propracoval časem 2:49:14 na celkovou 217. pozici, která znamenala v jeho kategorii nad 40-ti let 29. místo.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 27. 06. 2008 | 1324 přečtení | Počet komentářů: 1091 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.