Informace

Lahofer Author CUP 2013 – výsledky + reportáž

V sobotu 7. 9. se konal již 7. ročník MTB maratonu Lahofer Author Cup, známého pod názvem Lančovská Pohádka. V krásném letním počasí se letos na start závodu postavilo 204 závodníků, kteří si museli poradit nejen se soupeři, ale i s brodem přes řeku Želetavku, několika výjezdy a sjezdy, z nichž tím posledním trať v délce 48 km končí v cíli který je v chatové osadě Pohádka. Pády a technické závady se tentokrát nevyhnuly ani znojemským závodníkům...

Absolutním vítězem se stal s časem 1:42:15 zkušený závodník a několikanásobný mistr republiky v závodech horských kol Milan Spěšný, rekord tratě z  1. ročníku (1:39:26) však zůstal nepřekonán.
Závodníci Cyklo Klubu Kučera se rozhodně na trati neztratili, Libor Šaroun a Josef Truhlář ml. obsadili ve svých kategoriích 2. místo a tým CKK 1 ve složení Libor Šaroun, Michal Navrkal a Nikola Smutný obsadili celkově 3. místo z 20 týmů.
Po startu hlavního závodu odstartovaly postupně i 4 kategorie vloženého závodu dětí, kterých se letos zúčastnilo rekordních 55 závodníků, kteří soutěžili na okruzích v rámci areálu.
Záznam ze závodu na ČT Sport (od min. 8:30)

| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 08. 09. 2013 | 1840 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.