Informace

Primaverabike 2014 - Šanov 22.3.

Novou sezónu mtb zahájili závodníci CKK Znojmo na tradičním prvním jarním závodě v regionu a to na PRIMAVERA BIKE 2014, který se zato netradičně uskutečnil v Šanově v místním sportcentru, který poskytuje opravdu velmi slušné zázemí.

Trasy 60 (2kola) a 30km se nezměnily, pouze ostrý start byl přesunut k bývalé PS rotě a odtud již závodníci najeli na tradiční úseky Primavery...

..... Protivítr zajistil, že po startu zůstávalo pole závodníků pohromadě, dělit se začalo až po změně směru za Hevlínem na bočním větru. V tento rozhodující okamžik se na čele pelotonu pohybovali i závodníci CKK  Šaroun, Truhlář a Navrkal. Tempo bylo vysoké, závodníci v tyto okamžiky jeli stále přes 40km/h. Při jízdě po hrázi zpět se začalo v poli taktizovat, situace tak využili Libor Šaroun a Michal Navrkal, kteří po nástupu asi 2km před dělením tratí získali drobný náskok, který se jejich pronásledovatelům už nepodařilo zlikvidovat. (nutno dodat, že elitní závodníci na 60km neměli zájem je dojet a ostatní už neměli síly). V samotném závěru si ostrým nástupem v protivětru zajistil vítězství absolutně a zároveň i v kategorii Libor Šaroun, který o pár vteřin poodjel Michalovi Navrkalovi, který tak skončil druhý. Pátý absolutně, ale první mezi juniory dokončil Pepa Truhlář, který svým pohybem na špici závodu dokazuje dobrou formu na začatek sezóny. Mezi dalšími dojeli Leoš Svoboda, druhý mezi muži 50+, o minutku za ním dojel  Vladimír Pavelka, třetí mezi M 50+, mezi ženami se dobře uvedla mezi klubovými příslušníky CKKJarmila Svobodová, třetí mezi Ž 30+. Mezi ženami/děvčaty do 30let bodovala Michaela Navrkalová, která 4.místem na 30km dokázala, že se umí zhostit i takovéto distance, o to více, že půl hodinky před elitním závodem vyhrála závod na 3km ve společném závodě s chlapci.

Na 60km trati se prezentovala za CKK Eva Syslová, která dokončila závod mezi ženami také na pódiu, a to na 2. místě.

| Autor: Libor Šaroun | Vydáno dne 22. 03. 2014 | 1437 přečtení | Počet komentářů: 6111 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.