Informace

VELO CAMP 2014

Jubilejní 15. ročník oblíbeného setkání bajkerů se uskuteční v okolí Vranovské přehrady. Zázemí pro přihlášené cyklisty z celé ČR poskytuje  ve svém areálu Camp Vranovská pláž. Členové spolupracujícího zájmového sdružení Cyklo Klub Kučera Znojmo připravují pro zájemce od čtvrtka na každý den jednu kratší trasu v délce cca 40km a delší  cca 80km.
 


V neděli čeká zájemce poslední vyjížďka s délko do 40km. Průvodci jsou znalí této zajímavé lokality a pomohou i při individuálních aktivitách. Trasy vedou ve většině případu po lesních, polních cestách a tzv. signálkách. Členitost terénu umožňuje dostatečně využít horská kola a technicky zdatní jezdci si prověří své dovednosti. Ostatní se díky blízkosti Národního parku Podyjí podívají do míst, která před 25 lety byla nedostupná. V jednom úseku je možné si prohlédnout pozůstatky ženijně – technických zátarasů. Do programu jednotlivých tras jsou připraveny návštěvy zajímavých míst (areál čs. opevnění Vranov nad Dyjí, Vranovská přehrada – turbíny, vyhlídková věž Rumburak, zřícenina Corštejn, st. zámek Vranov nad Dyjí). Trasy jsou vedeny i v oblasti řeky Rokytné, Jevišovky a jeden z výletu povede do Rakouska. Do programu je zapojena i lodní doprava s  vyhlídkovou lodí na trase z přehradní hráze až do Bítova. Během plavby se představí regionální vinaři s malou ochutnávkou vín. Cílem tohoto setkání je během čtyř dnů představit cyklistům náš region jako zajímavou cílovou destinaci pro příznivce horských kol. Zároveň představíme projekty na podporu cykloturistiky např. kontaktní body v projektu „Místa technické a první pomoci“, Mobilní informační služba a 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR, které provozujeme v objektu Centrum vodárna, U Obří hlavy 7 ve Znojmě.

Detailní info k Velo campu zde

 


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 06. 05. 2014 | 766 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server