Informace

PRIMAVERA BIKE 2016+výsledky

Primavera (první jarní) se odehrává nejen na silnici, ale i na horských kolech a to v regionu Hrušovansko se startem u Sportcentra v Šanově. CKK je spolupořadatelem Czech PrimaveraBike maratonu a tak nemohli na startu chybět ani zástupci našeho klubu. Jak se jim vedlo se dozvíte níže.......

....Tentokrát se závod jel bez velkých jmen (bez Fojtíků :-)) a tak peloton neletěl tak zběsilým tempem jako třeba loni, o to více se udrželo v popředí závodníků a o to více "lovců" nahánělo případné pokusy o únik. Startují obě trasy společně, krátká trasa jede po 30km do cíle a dlouhá odbočuje na druhé kolo.  Zvláštností tohoto závodu jsou čísla umístněná na zádech závodníků, což zlepšovalo orientaci v balíku, kdo jakou jede, o to horší to bylo pro rozhodčí v cíli.

... Do cíle dorazili nejrychleji bikeři na 30km, takže k jejich výsledkům: Jako 3-tí absolutně, ale jako vítěz v kat. 40-49let se prezentoval Tomáš ONDROUŠEK, startující tentokráte jako V.I.P. host za CKK. Pro něj je to nejlepší výsledek kariéry,o to lepší, že v našich barvách. Další vítězství na 30km trase zaznamenal Jiří FORMAN, když po taktické jízdě zvítězil mezi muži 50+. Dalším závodníkem CKK byl Leoš Frecer,skončil na 5-tém místě mezi muži 40+ (7.abs.)

Na dlouhé se prezentoval Libor ŠAROUN, který si chtěl vyzkoušet snažení ze  zimní přípravy na 60km trati a hned po prvním průjezdu mostu, který jako jediný bylo potřeba zvládnout technicky se pokusil o nástup, který akceptovala další 6-tice bikerů, ta začala taktizovat a tak Libor "zatáhl" naplno a poodjel i této skupince. Další jízdou v maximálních intenzitách na nejtěžší převody si zvyšoval náskok,který udržel po 40km sólo jízdě až do cíle. Dalšími závodníky za CKK na dlouhé trati byli Michal Navrkal, který po pádu právě na mostě přes řeku zůstal ve skupině, která se již moc neposouvala v pořadí (4.v kategorii 40+) a Leoš Svoboda, který dal na zkoušku dlouhou trasu, jel své maximum, ale tentokrát byla konkurence nad jeho síly. (5.v kat 50+)   http://www.primaverabike.com/vysledky

FOTO  FOTO2  FOTO3

ze stupňů vítězů - na stupni nejvyšším Libor Šaroun, Jiří Forman, Tomáš Ondroušek

| Autor: Libor Šaroun | Vydáno dne 19. 03. 2016 | 1458 přečtení | Počet komentářů: 43 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.