Informace

KPŽ BurčákTour Znojmo 10.9.2016 FOTO + VIDEO

     Třetí pokračování znojemského závodu KPŽ BurčákTour se konalo tuto sobotu a i pro tentokrát našlo zázemí v areálu Louckého kláštera. CKK se na akci podílel pořadatelskou silou a samozřejmě i početným zastoupením v poli závodníků....Cca 800 bikerů se vydalo na delší, 57km trasu, mezi nimi i Jarmila Svobodová, která si závod užila na max a v závodě vybojovala neoblíbené "brambory". Nejpestřejším zážitkem byl sjezd celého balíku Vídeňskou třídou a první špunt hned při vjezdu do terénu. Pak už jela své maximum a v poli se neztratila.

Hodinku po dlouhé se z areálu kláštera vydal na trasu i druhý balík, 900 bikerů vynechalo úvodní sjezd z centra a o to rychleji se vrhl do své,32km dlouhé tratě. Zde se chtěli ukázat i zástupci CKK. Nevýhodou byl start až z druhé a třetí vlny, někteří stáli ještě dál. 

Ihned po startovním výstřelu se i přes pole bikerů před nimi do čela probojoval Michal Navrkal a Libor Šaroun, vyhli se tak špuntu při nájezdu do terénu a v čelní skupině se snažili udržet co nejdéle. Tempo závodu zatím tvořili junioři z Kooperativy a ze "Spořky", kluci chystali útok na později. První za to vzal Libor, rozdělil pole do dvou menších a když zůstala na špici jen čtveřice bikerů a každý z jiné kategorie,tzn.každý měl svou kategorii "v kapse" došlo na taktizování a boj o celkové vítězství. Spurt už od sedlešovického mostu, doslova průlet kolem plovárny a nástup do kopečku kolem zdi zajistil příjezd do cílové rovinky Liborovi na prvním místě i v absolutním pořadí a průjezd si tak užil s rukama nad hlavou. Další super výsledek zajel Michal, který v druhé skupině nastoupil ostatním soupeřům z kategorie a krásným spurtem si v cílové rovince zajistil 3.místo v kategorii M40+ a 11.místo celkově. Závěr sezóny tak zastihl tuto dvojici ve výborné formě.

Ostaním z dospělých to na bednu nestačilo, Michala Navrkalová byla v cíli 5 v kat/85abs, , LeošFrecer 14kat/49, Leoš Svoboda 16kat/54, Jirka Forman 17kat/58kat. Nikča Navrkalová 11kat/164abs.

Celkové výsledky: ZDE

Fotografie převážně ze zázemí závodu: ZDE

Video ze startu - trasa B   trasa C


| Autor: Libor Šaroun | Vydáno dne 11. 09. 2016 | 932 přečtení | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server