Informace

Závody horských kol „Velká cena města Znojma“ 3. 6. 2018

24. ročník jednoho z nejstarších závodů horských kol v České republice bude odstartován v neděli 3. června. Závod horských kol „Velká cena města Znojma“ bude opět patřit malým i velkým cyklistům.   

VÝSLEDKY   FOTO  FOTO_2Prezentace závodníků od 8.00 hodin v dolním sále Znojemské Besedy. Stejně jako v minulých letech bude podstatná část tratě u kategorií dospělých závodníků vedena starým městem a dvakrát během jednoho kola přejedou závodníci přes řeku Dyji. Při jednom stoupání pojedou na Kraví horu a přibližně v polovině zahrádkářské kolonie odbočí na asfaltovou cestu k mostu u přehrady a Karolíninými sady vystoupají k Mikulášskému kostelu.

Divácky nejzajímavější část tratě se nachází při výjezdu u studánky po přejezdu mostu pro pěší a pří výjezdu Karolíninými sady. Diváci tak mohou opět sledovat závodníky z bezprostřední blízkosti na technicky a fyzicky nejnáročnější části tratí. Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost a dětské kategorie. Nejmenší děti  v kategorii „Odrážedla“ odstartují z prostřední části ulice Velká Mikulášská směrem na Masarykovo náměstí v 9.30 hodin.

Další kategorie startují postupně vždy po příjezdu předchozích závodníků do cíle. Tento závod je zařazen do seriálu akcí VZP CUP 2018 jako 4. akce. Malý závodníci sbírají body z jednotlivých závodů, které jim pomohou například k získání různých cen od partnerů seriálu. Odměnu získávají závodníci nejen na stupních vítězů, ale i další již bez rozlišení pořadí. Trať pro nejmenší děti je na Masarykově náměstí a pro další děti vede starým městem. Vyhlášení výsledků dětských kategorií v 10.45 hodin. Vítězové jednotlivých kategorií se mohou těšit na poháry, ostatní potěší pamětní medaile, sladkosti a odměny od podporujících subjektů. V 11.00 hodin startuje hlavní závod na velkém okruhu. Závodníci jsou rozděleni do několika kategorií s určitým počtem kol. Nejdéle budou kroužit po náročném okruhu MUŽI – elite, které čeká sedm okruhů s celkovým převýšením přes jeden kilometr a pro vítěze finanční prémie. Letošní doprovodný program doplní nejen prezentace vozů Škoda prostřednictvím Autodružstva Znojmo. Dále se všichni mohou těšit na cyklistické kuriozity, které přiveze Martin Zehnal. Mnohé z nich bude možné i vyzkoušet. Návštěvníci závodů získají informace jak mohou podpořit projekt Kola pro Afriku, které doplníme o výstavu repasovaných kol zhotovených pro Znojemskou Besedu, Znovín Znojmo a Vodárenskou akciovou společnost. Pro vysílené závodníky a další cyklisty bude připraveno originální posezení zhotovené z nepoužívaných cyklistických komponentů a to vše v barvách Kola pro Afriku jako netradiční upoutávka.

Závody horských kol a celý seriál  Znojemský VZP CUP 2018 je možné pořádat díky významné podpoře města Znojma, Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a dalším dlouholetým partnerům.

 PROPOZICE       PLAKÁT + MAPKA ZÁVODU


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 27. 05. 2018 | 1019 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server