Informace

Závody horských kol „Velká cena města Znojma“ 26. 5. 2019

25. ročník jednoho z nejstarších závodů horských kol v České republice bude odstartován v neděli 26. června. Závod horských kol „Velká cena města Znojma“ bude opět patřit malým i velkým cyklistům....

PLAKÁT        PROPOZICE        VÝSLEDKY        FOTO    FOTO_2Prezentace závodníků od 8.00 hodin v dolním sále Znojemské Besedy. Ukončení registrace 30 minut před startem příslušné kategorie. Stejně jako v minulých letech bude podstatná část tratě u kategorií dospělých závodníků vedena starým městem a dvakrát během jednoho kola přejedou závodníci přes řeku Dyji. Při jednom stoupání pojedou na Kraví horu a přibližně v polovině zahrádkářské kolonie odbočí na asfaltovou cestu k mostu u přehrady a Karolíninými sady vystoupají k Mikulášskému kostelu.

Divácky nejzajímavější část tratě se nachází při výjezdu u studánky po přejezdu mostu pro pěší a pří výjezdu Karolíninými sady. Diváci tak mohou opět sledovat závodníky z bezprostřední blízkosti na technicky a fyzicky nejnáročnější části tratí. Závod je určen pro širokou cyklistickou veřejnost a dětské kategorie. Nejmenší děti v kategorii „Odrážedla“ odstartují z dolní části Masarykova náměstí v místě startovací brány v 9.30 hodin.

Další kategorie startují postupně vždy po příjezdu předchozích závodníků do cíle. Tento závod je zařazen do seriálu akcí VZP CUP 2019 jako 4. akce. Malý závodníci sbírají body z jednotlivých závodů, které jim pomohou například k získání různých cen od partnerů seriálu. Odměnu získávají závodníci nejen na stupních vítězů, ale i další již bez rozlišení pořadí. Trať pro nejmenší děti je na Masarykově náměstí a pro větší vede starým městem. Vyhlášení výsledků dětských kategorií v 10.45 hodin.

V 11.00 hodin startuje hlavní závod na velkém okruhu. Závodníci jsou rozděleni do několika kategorií s určitým počtem kol. Nejdéle budou kroužit po náročném okruhu MUŽI – Elite, které čeká sedm okruhů s celkovým převýšením přes jeden kilometr a pro vítěze finanční prémie. Letošní doprovodný program doplní nejen prezentace vozů Škoda prostřednictvím Autodružstva Znojmo. Návštěvníci závodů získají informace, jak mohou podpořit projekt Kola pro Afriku, které doplníme o výstavu repasovaných kol zhotovených pro Znojemskou Besedu, Znovín Znojmo a Vodárenskou akciovou společnost. Pro vysílené závodníky a další cyklisty bude připraveno originální posezení zhotovené z nepoužívaných cyklistických komponentů, a to vše v barvách Kola pro Afriku.

Závody horských kol a celý seriál Znojemský VZP CUP 2019 je možné pořádat díky významné podpoře Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR a dalším dlouholetým partnerům.

Dopravní uzávěra

Upozorňujeme řidiče na úplnou uzávěru v termínu neděle 26. 5. od 9.00 hodin především na Masarykově náměstí, ul. Velká Mikulášská a Mikulášské náměstí a od 10.30 hodin do cca 13.30 hodin i na celé trati. Omezení se týká především vjezdu do zahrádkářské kolonie přes ulice Koželužská a Pod Kraví horou. Omlouváme se případné problémy. Podrobnější informace o celém závodu a mapu trasy na které se závod uskuteční najdete www.cykloklubznojmo.cz

Výluka turistického vláčku.

V souvislosti s pořádáním závodu horských kol v neděli 26. 5. 2019 upozorňujeme zájemce o jízdu turistického vláčku, že v termínu odjezdu vláčku z Louckého kláštera v 10.45 a 12.30 budou tyto spoje z bezpečnostních důvodů zrušeny. Ostatní spoje bez omezení.

 


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 18. 05. 2019 | 457 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Vyhledávání
Vyhledat text

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server