Informace

Hurá škola!! Hurá na kola!! 3. - 5. 9. 2021

Spolek Cyklo klub Znojmo připravil na celý víkend i pátek  preventivně bezpečnostní akci s názvem Hurá škola!! Hurá na kola!! V skladovém areálu Znovínu Znojmo a.s. ul. Melkusova 3053/43 (cca 25 m od vstupu na plovárnu Louka) připravujeme pro bezpečný návrat dětí do školních lavic zábavný program s cílem upozornit na správný pohyb na kole, pěšky a dalších dopravních prostředcích...Bohatý program můžete využít od 3. do 5. 9. od 9.00 do 19.00 hodin. Aktivity jsou vhodné pro děti předškolního věku a pro děti prvního a druhého stupně.

Děti se mohou těšit na šlapací káry, trojkolky a koloběžky. Základní znalosti správného pohybu v dopravě prověříme prostřednictvím několika testů a kvízů. Menší děti využijí pastelky pro svojí představu o dopravě v našem městě nebo využijí pískoviště. Cyklistům prohlédneme kola a vydáme Bezpečnostní certifikát o technickém stavu bicyklu. Kontrolou projde i cyklistická přilba a její funkčnost. Odměnou pro všechny budou drobné doplňky školní výbavy a reflexní prvky vhodné na školní brašny a kola. Výtvarně nadané děti potěší „Malovací kolo“ prostřednictvím tohoto unikátního kola získá každý svůj originální obrázek. Tisíce kostiček čeká ve velké herně od firmy SEVA na malé i velké stavitele. S figurkou Igráček a doplňky v podobě různých vozidel můžete prožít nespočet zážitků.

Rodiče potěší soubor kreslených vtipů s cyklistickou a vinařskou tématikou. Mohou vyzkoušet jízdu na elektrokole a projet se na nových modelech koloběžek. Cyklistické kuriozity od Martina Zehnala ocení především tatínkové a maminky si zatím mohou prohlédnout širokou nabídku originálních cyklistických dárků a upomínkových předmětů. Program doplní výstava dřevěných kol ze sbírky Ivana Křivánka. V prostoru je i prezentace s ukázkou různých prvků využitelné jako mobiliář na cyklostezkách a cyklotrasách. Oddychová zóna je vybavena velkým lehátkem. Informační centrum poskytne mapové podklady pro cykloturistiku v celém regionu.

Zdravé občerstvení pro malé i velké od místních pěstitelů a výrobců s posezením připraveno.

Vstupné na všechny aktivity dobrovolné. V případě nepříznivého počasí může být program částečně omezen


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 30. 08. 2021 | 397 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server