Informace

Tour de burčák 18. 9. 2021

Spolek Cyklo klub Znojmo, Nadace Partnerství a místní vinaři pořádají letos již 10. ročník akce Tour de burčák, která je určena pro pěší a cyklisty (pro cyklisty okruh 46 a 30 km – pro pěší 15 km), kteří rádi obdivují krásy přírody a kvalitní víno a burčák od místních vinařů... V loňském roce se této akce účastnilo přes 1 700 cyklistů a pěších turistů.

Prezentace a možnost získat další informace k jednotlivým trasám bude v Louckém klášteru v sobotu 18. 9. od 9. do 11.00 hodin. Ukončení akce spojené s losováním cen na stejném místě v 17.00 hodin. Podrobnější informace v předstihu na www.stezky.cz,

 

Stejně jako v minulých letech i v letošním ročníku připravil spolek Cyklo klub Znojmo bohatý doprovodný program. V prostoru u skladové haly Znovínu Znojmo a.s. (cca 150 m od místa prezentace a 25 m od vstupu na koupaliště Louka). Hned ráno od 9.00 si mohou účastníci akce vyzkoušet různé cyklistické kuriozity, prohlédnou výstavu kreslených vtipů s vinařskou a cyklistickou tématikou. Užít si jízdu na dřevěném kole a seznámit se s prapředkem všech jízdních kol. První servisní stojan na jednoduché seřízení a opravy kol bude v pohotovosti. Občerstvení kompletně připravujeme  od místních pěstitelů a výrobců (guláš, sýry, uzeniny, pečivo, perník a další pochutiny). Ochutnáte pravé Znojemské okurky od místních firem. O doplňkový pitný režim se postará Znojemský městský pivovar a mini pivovar Dráteník z Únanova. Řidičům, abstinentům a nezletilým nabídneme mošty z produkce Pomony Těšetice. Po návratu z jednotlivých tras můžete využít samoobslužný mycí box pro jízdní kola a relaxační zónu pro unavené cyklisty.Komu sportovní aktivita nestačila může pokračovat na venkovních posilovacích strojích.

V provozu bude i 1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR, které poskytne všem zájemcům informace o možnostech cykloturistiky v regionu a mapové podklady Znojemska  i příhraniční oblasti Rakouska.

V případě, že máte zájem se na  jednu ze tří  tras vydat na koloběžce, kole nebo na  elektrokole můžete si rezervovat dopravní prostředky ideálně do středy 15. 9. na e-mail: cykloklubznojmo@seznam.cz nebo tel. 608 736 135.


| Autor: Luděk Jelínek | Vydáno dne 12. 09. 2021 | 217 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server