Akce pro zvýšení bezpečnosti

Statistika dopravních nehod při kterých se účastnili cyklisté je poměrně nepříznivá a to i v oblasti Znojemska. Přesto patří tato oblast k jedné z nejbezpečnější pro cyklisty v rámci České republiky.Statistika dopravních nehod při kterých se účastnili cyklisté je poměrně nepříznivá a to i v oblasti Znojemska. Přesto patří tato oblast k jedné z nejbezpečnější pro cyklisty v rámci České republiky.

Dobře víme, že při střetu s automobilem je cyklista, ten který v nerovném konfliktu dopadne vždy nejhůř. Naše tělesná schránka není přizpůsobena velkým nárazů a následným úderům. Jeden z nejčastějších úrazů při těchto střetech je poranění hlavy a to především u cyklistů, kteří z různých důvodů neměli přilbu. Přitom k poranění hlavy stačí nepatrné energie. Z uvedeného plyne, že přilba je velmi užitečná věc i když jste přesvědčení, že umíte ovládat své kolo, ale těžko můžete ovlivnit jednání jiných účastníků silniční dopravy. Mnozí z nás jsou přesvědčeni, že v terénu již přilbu mít nemusí, ale to je nebezpečný omyl. Právě terénní nerovnosti popřípadě skryté záludnosti jsou nejčastější příčiny ztráty vlády nad kolem a ve většině případu i nekontrolovatelným pádem. A to už je jenom kousek k poranění hlavy.

Ve spolupráci s DI Policie ČR Znojmo, Preventivně informační skupinou Policie ČR Znojmo, Městskou policií Znojmo, Zdravotní záchrannou službou Brno stanoviště Znojmo a Ministerstvem dopravy ČR oddělením BESIP.

Několik let úzce spolupracujeme s výše uvedenými subjekty a vzájemně se doplňujeme při bezpečnostně preventivních akcích zaměřených především na cyklisty. Jsme přesvědčeni o tom, že účinnost prevence je sice velmi těžko změřitelná, ale na druhou stranu vždy levnější než řešení následků. Nemluvě o tom, že následky na poškozeném zdraví a v nejhorším případě úmrtí jsou nevyčíslitelné a nenahraditelné.

AKCE PRO ZVÝŠENÍ BEZPEČNOSTI
Kontroly cyklistů...
se zaměřením na dodržování dopravních předpisů – užívání cyklistické přilby a vybavení kol.

Tisk a distribuce...
materiálů s námětem bezpečnost cyklistů při pohybu na komunikacích

Besedy na MŠ a ZŠ...
se zaměřením na seznámení dětí s podmínkami pohybu cyklistů na komunikacích a prověření znalostí dopravních předpisů, první pomoci a drobných oprav kol.

Popularizace nové cyklostezky...
a seznamování uživatelů a řidičů s pravidly pohybu na cyklostezce a v její blízkosti.

Příprava a tisk brožury „Bezpečně na kole“ ...
ve spolupráci s Ministerstvem dopravy – BESIP a Pojišťovnou Ministerstva vnitra ČR.
[Akt. známka: 2,43 / Počet hlasů: 7] 1 2 3 4 5
| Autor: administrator | Vydáno dne 11. 01. 2007 | 29922 přečtení | Počet komentářů: 13622 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server